Borsucza Maść zawiera harmonijnie zrównoważoną mieszankę 20 rodzajów ekstraktów ziołowych w BIO maśle kokosowym.

Olej kokosowy (masło kokosowe, tłuszcz kokosowy) - olej roślinny otrzymywany poprzez tłoczenie i rozgrzanie twardego miąższu orzechów palmy kokosowej (Cocos nucifera). Spotykany najczęściej jako rafinowany, odkwaszany i wybielany. W postaci płynnej jest lekko żółty. W temperaturze poniżej 25 °C przybiera wygląd przypominający ścięty, biały tłuszcz (stąd nazwany także masłem kokosowym).

W przemyśle kosmetycznym jest używany jako czysty olej do ciała lub do masażu, jako dodatek do kosmetyków przy bardzo suchej i pękającej skórze, przeznaczony również dla dojrzałej, uszkodzonej przez słońce skóry. Stosowany w preparatach leczniczch oraz do pielęgnacji suchej i zniszczonej skóry. Olej kokosowy ma działanie "chłodzące" i uspokajające.

Olejek eukaliptusowy - otrzymywany jest w wyniku destylacji z parą wodną świeżych liści i ulistnionych gałązek roślin z rodzaju Eucalyptus, drzewa występującego w stanie dzikim m.in. w Australii i niektórych wyspach Oceanii. Eukaliptus Gałkowy jest zwany drzewem gumowym a jego liście zawierają od 1% do 2,5% olejku eterycznego.
Olejek eukaliptusowy zawiera cyneol, substancję, która drażni błonę śluzową oskrzeli i wzmaga wydzielanie gruczołów górnych dróg oddechowych. Preparat przywraca prawidłowe ruchy nabłonka rzęskowego i ułatwia odkasływanie. Działa przeciwbakteryjnie, zwłaszcza jeśli stosuje się go w formie inhalacji. Stosowany zewnętrznie działa przeciwbakteryjnie.Pudełko borsuczej maści
herbamedicus.pl